Serwery dedykowane i kolokacja serwera prywatnego

Możliwość udostępniania określonego rodzaju usług , które najczęściej dotyczą Internetu takich jak na przykład obsługa stron WWW bądź poczty mailowej, przesyłanie różnego rodzaju plików a nawet strumieniowa transmisja audio i video gwarantować mogą wyłącznie najlepsze serwery, których możliwości spełniają oczekiwania wymagających użytkowników sieci. O klasie serwera decyduje głównie jego moc obliczeniowa, zawartość miejsca na dyskach jak również rodzaj stosowanego oprogramowania serwerowego. Wśród czołowych na rynku branżowym oprogramowań dobrą lokatę zajmuje oprogramowanie Microsoft Windows Server 2012 będący dobrym następcą Windows Server 2008 R2.

Ze względu na możliwość, funkcjonalność a także zadanie jakie mają spełniać serwery dzieli się je na hostingowe, VPS oraz serwery dedykowane. W przypadku serwera hostingowego oferowana usługa dzielona jest na poszczególnych klientów. W przypadku wirtualnych serwerów prywatnych, istnieje możliwość podziału serwera na mniejsze wirtualne urządzenia, które mogą pracować w oparciu o niezależny od siebie system operacyjny. Serwery dedykowane to urządzenie zazwyczaj przeznaczone do indywidualnego użytku klienta. Jest to świetne rozwiązanie głównie w przypadku dość wymagających klientów, dla których szalenie ważna jest możliwość korzystania z pełnej wydajności serwera.

W związku z tym, że serwery dla pełnej funkcjonalności a także bezpieczeństwa powinny pracować w specjalnie stworzonych warunkach jest szansa ich kolokacji czyli umieszczenia w serwerowni firmy, która oferuje takiego typu usługi. Kolokacja ma wiele zalet, do których między innymi należy zapewnienie optymalnych warunków dla serwera oraz natychmiastowa obsługa serwisanta serwerowni sytuacji nagłej awarii.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s