Nowoczesne aplikacje SaaS dla firmy

Aplikacje SaaS to stosunkowo innowacyjny model aplikacji. Wyraz SaaS pochodzi od pierwszych liter angielskiej nazwy Software as a Service i oznacza oprogramowanie jako usługę.

Zalety aplikacji SaaS

W modelu tym aplikacje dostępne są przez sieć internetową, a całe przeformułowywanie danych dokonuje się w serwerowni formy dostarczającej usługi. Ogromną zaletą tego typu systemu jest przekazanie w zasadzie całej obsługi sprzętowo-softwarowej właśnie na usługodawcę. Zakupując wybrane oprogramowanie w trybie SaaS nie musimy ponosić istotnych czasem kosztów powiązanych z wdrożeniem systemu. Płatności przeważnie pobierane są w postaci abonamentu i są dla nas kosztem stałym. Aplikacje SaaS to również wielkie oszczędności wynikające z przeniesienia na firmę dostarczającą usługi kosztów bieżącej obsługi centrum przeformułowywania danych. Nie musimy się troszczyć o wysoce wyspecjalizowanych pracowników do jego obsługi, nie spędza nam snu z powiek poziom zabezpieczeń serwerowni. Cała bieżąca obsługa aplikacji, jej aktualizowanie i utrzymywanie w ciągłej gotowości leży po stronie podmiotu udostępniającego na usługę. Tryb ten ma też zalety dla producentów aplikacji, która przy tym trybie pracy nie opuszcza fizycznie serwera. W tenże sposób łatwiej zabezpieczyć własność autorską twórców programów.

Szerokopasmowy internet a SaaS

Innowacyjne aplikacje SaaS dla firm mogły powstawać dzięki ciągłemu rozwojowi i rozpowszechnieniu szerokopasmowego internetu. Duże przepustowości łącz internetowych umożliwiają wygodną pracę zdalną bez dyskomfortu związanego z opóźnieniami w przesyle informacji. Szybkość prowadzonych obliczeń także jest niebagatelna, a zależy od mocy obliczeniowych serwerów w centrum przeformułowywania danych. Odtworzenie takich warunków lokalnie jest nie tylko szalenie trudne, ale też bardzo kosztowne.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s