Dane w chmurze – czy warto przechowywać?

Beck w swojej słynnej książce “Społeczeństwo ryzyka” wysunął jedną z tez, że społeczeństwo ludzkie jest coraz bardziej uzależnione od nowoczesnych technologii. W sytuacji, kiedy te systemy padną, ludzie będą bezradni i pozostawieni bez wielu codziennych funkcjonalności. 

Nie zważając jednak na to, ludzie coraz bardziej uzależniają się od nowoczesnych technologii, czego przykładem jest przechowywanie danych w chmurze. Ludzkość zaszła jednak zbyt daleko, by cofnąć ten proces. Pracuje jednak nad tym, by technologie te były coraz bardziej bezpieczne. Przykładem jest cloud computing, który przeszedł sporą ewolucję. Na początku Internet i przechowywanie danych w chmurze nie miało zbyt wielu zabezpieczeń, jednak wraz z upływem czasu i rozwojem sieci musiały powstać kolejne sposoby zabezpieczeń. Obecnie cloud computing ma wiele zabezpieczeń, dzięki którym dane przechowywane w chmurze są bezpieczne. 

Możemy więc mieć nadzieję, że czarny scenariusz rysowany przez Becka się nie spełni. Jeśli zabezpieczenia cloud computingu będą rozwijać się w takim tempie, to z pewnością nic nam nie zagrozi. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s